• ۰۹۱۲۹۲۱۲۲۹۱-۰۹۳۵۷۷۱۱۸۱۶
  • info@avetwin.com
  • کرج، خیابان طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه نهم، واحد ۲۸

همانطور که همگی مطلع می باشید، به علت افزایش آلودگی های زیست محیط و مصارف مواد غیر دوستدار محیط زیست یاعث شده تا همه به فکر حفظ محیط زیست بی افتند و جنبشی بنام جنبش سبز تحت عنوان مبارزه با آلودگی های محیط زیست در جهان به راه افتاده است، به همین علت در صنعت پنجره های دوجداره نیز این بحث مطرح شده و تلاش شده است تا این ماده را بصورتی طراحی نمایند که از بازیافت مواد اولیه سوزانده شده همین ماده upvc، آن را بدست آورده و از آن برای درست کردن پنجره ها بهره بگیرند. 

استفاده از رنگ در پنجره upvc

معمولا ما 90% اوقات این پنجره ها را به رنگ سفید مشاهده کرده ایم. کلا این ماده از نظر شیمیایی چندان نمی تواند به خود رنگ بپذیرد، و ماندگاری رنگ بر روی آن مشکل است، این ماده در طول زمان نسبت به رنگ واکنش نشان داده و باعث ترک خوردگی، ریختگی و تغییر رنگ پنجره های رنگ شده می گردند. به همین علت است که ما غالبا این پنجره ها را بصورت سفید رنگ مشاهده می نماییم.

در انگلستان رنگ های دیگری نیز برای این پنجره ها در نظر گرفته اند و البته برای اینکه این ماده uPVC نسبت به رنگ ها واکنش نشان ندهند از آستری خاص بهره می گیرند تا باعث جلوگیری از واکنش نشان دادن آن نسبت به رنگ استفاده شده بر روی آن جلوگیری به عمل آورد. البته معمولا پنجره های رنگی قیمتی بالاتر دارند که باعث عدم تمایل زیادی نسبت به استفاده از پنجره های رنگی شده است. 

قیمت پنجره upvc

تعیین قیمت تقریبا برای هر چیزی در ایران غیر ممکن گردیده است، مخصوصا موادی که از ماده های شیمیایی بهره گرفت و نرخ ارز بر روی آن تاثیر گذار است. در استانداردهای جهانی پنجره های دوجداره upvc قیمتی مشخص دارند.

تعیین قیمت این پنجره ها چندان به اندازه و طول و عرض پنجره بستگی ندارد، بلکه به میزان ماده ای که در آن بکار گرفته شده است بستگی خواهد داشت. معمولا قیمت هر پنجره در کشور انگلستان بین 250 تا 400 پوند می باشد که البته این هزینه بدون در نظر گرفتن هزینه های حمل و نقل و دستمزد نصب می باشد.